Chytrý dům, to není jen vize


Mít vlastní rodinný dům, který by se dal naprogramovat a ten by se v podstatě sám o sebe uměl postarat, to není zase až tak hudba budoucnosti. Mnohé už dnešní domy umí a každým rokem je toho víc a víc.

Začněme tím, co potřebuje nezbytně každý dům a to je zabezpečení proti vloupání. Zabezpečovací systémy jsou dnes na vysoké úrovni. Umí jak zabezpečit dům samotný, tak nám a policii dát ihned zprávu, že se do našeho domu pokusil dostat někdo nevítaný. Zabezpečit své bydlení, to je první předpoklad ke spokojenému životu ve vlastním domě.

interaktivní dům

Co dnes využívá také čím dál více vlastníků rodinných domů, je naprogramované vytápěni domu. Víte, že budete na týden mimo domov a není proto potřeba celý dům vytápět, ale stačí jej nechat temperovat a začít topit až chvíli před vašim příjezdem? Není nic snazšího než si naprogramovat topný režim klidně i přes aplikaci ve vašem mobilu. Vše jde dnes už velice jednoduše pořídit a naistalovat.

Ale pokračujme i k maličkostem, jako je programovatelná lednička. I tuto můžete ve svém interaktivním domě mít. Může vám hlídat stav vašich zásob a zavčas hlásit, že dochází třeba mléko. Hospodyňkám to může značně ulehčit život.

interaktivní dům

Mít svůj dům pod kontrolou, to je v dnešní době záležitost aplikací a programování. Ovládat lze spoustu funkcí v domě a čím více bude váš dům interaktivní, tím víc budete mít času, pro klidný spokojený život v něm. Aplikace na sebe může převzít řadu běžných starostí, jak o bezpečnost v domě, tak o jeho bezchybný chod, třeba co se vytápění týká. Aplikace může i rozsvěcovat světla ve vašem domě a tím budit dojem, že jste doma, i když si budete užívat dovolenou v zahraničí. Může to odradit případné zloděje.

Chcete mít chytrý dům a nevíte, kde začít? Určitě by to mělo být zabezpečení. Můžete to zkusit u firmy Zabezpečení Mohlis, která má s tímto bohaté zkušenosti.