Neplaťte moc za elektřinu


Ne vždy je finanční situace nás lidí právě růžová. A tak se musíme někdy omezovat, abychom se svými příjmy vystačili. A je hodně toho, na čem našinci teoreticky ušetřit mohou. Ale napadlo vás už, jestli by se nedalo ušetřit na elektřině? Pokud ano, možná jste jenom konstatovali, že už zhasínáte světlo, kdykoliv někde nejste, používáte úsporné spotřebiče a vybrali jste si nejlevnějšího dodavatele, takže tady už víc ušetřit nelze. Ale to je omyl. I v takové situaci lze ještě výdaje za elektřinu snížit. A to i přímo extrémně.

solární panely

Jak že si to představuji? O čem že to mluvím?

I kdybyste snížili svůj odběr elektřiny od distributorů na únosné minimum, vždycky jim platit budete. Možná méně, ale budete. Zatímco nebudete-li od nich odebírat energii žádnou, platit už pochopitelně nebudete. A tak stačí mít jenom nějaký jiný zdroj elektřiny. A kde ho najít? Přece v nabídce solárních panelů. Dnes už si totiž my lidé můžeme pořídit i takové vlastní zdroje. Můžeme si je nechat nainstalovat a provozovat je, čímž se můžeme stát nezávislými na tradičně vypadajících dodávkách. A byť koupě něčeho takového stojí peníze, vyplatí se to vzhledem k tomu, kolik energie zdarma se pak díky takovým zařízením získá. A to ještě dokáže zvýhodnit takové solární panely a dotace, kterou na to lze získat.

solární panely

Takže máte-li problémy s placením příliš vysokých účtů za elektrickou energii i vy, neváhejte se odstřihnout od těch, kdo jsou pro vás moc drazí, a energeticky se osamostatnit. Elektřina ze solárních zdrojů vám prokáže stejnou službu jako ta z elektráren, ale vy za ni nebudete muset platit. Slunce po vás nebude chtít ani korunu a nikdo jiný nebude mít nárok. A z čeho pak budou žít distributoři a elektrárny? To už vás samozřejmě nemusí ani v nejmenším zajímat. Stejně jako je nezajímá, kde vy vezmete na jejich mastné účty, které zřejmě v současnosti platíte.