Potíže jsou někdy nevyhnutelné


Nikdo ze soukromých podnikatelů nemá v životě po finanční stránce vždycky své jisté. Každému někdy hrozí, že se mu přestane dařit a on se tak dostane do svízelné situace. Vím, že je to nepříjemná skutečnost, vím, že by tomu tak aspoň u těch pracovitých a zodpovědných být nemělo, ale prostě se to stává. A nic s tím nenaděláme. I když nepochybí sám podnikatel, může na něj mít negativní vliv kdeco – zákazníci, dodavatelé, obchodní partneři, stát… Je hodně toho, co se může na situaci podnikatelů negativně podepsat. A co je může přivést až do momentálně nezvladatelné finanční situace.

německá mince

Ale podnikatelé tu nejsou od toho, aby v takových chvílích všechno vzdávali, aby s podnikáním rovnou končili. Dokud je aspoň jiskřička naděje, že by to mohli zvládnout, měli by se o zvládání svých podnikatelských problémů pokoušet. I kdyby se jim v současnosti vedlo sebehůř, může být v budoucnu přece všechno docela jinak. A k tomu, aby se někdo z řad těchto lidí lepších časů dočkal, stačí často i jenom málo. Docela obyčejná finanční půjčka, která by pomohla financovat všechno, co s podnikáním souvisí, do doby, než se soukromník zase dočká potřebně vysokých příjmů.

německá mince

Ale podnikatelé v nesnázích nejsou zrovna těmi pravými, na něž v bankách čekají. Mají třeba příliš nízké příjmy, mohou mít i záznamy v registrech dlužníků, a pak s bankovními půjčkami počítat nemohou. Takoví podnikatelé se pomoci ze strany bank sotva dočkají. Ale pomůže jim naštěstí hypotéka bez příjmu, a tak není všechno ztracené, i když to vypadá dost beznadějně.

I pouhá zástava podnikatelovy nemovitosti stačí, aby dostal potřebné peníze k investování do svého podnikání. A tak se dají firmy udržovat v chodu, modernizovat, dají se odstraňovat v nich vzniklé škody a podobně, aby zase neprosperující podniky získaly lepší perspektivu. A aby byla šance na lepší zítřky.