Pronajměte si sídlo společnosti


Pokud podnikáte, bude vaše firma potřebovat nějaké sídlo. Není to nic speciálního, každá firma potřebuje svoje sídlo, které zapíše do rejstříků, na živnostenské listy, bude uvedeno na vašich smlouvách a podobně. Ale není to tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.

Ne každá firma má svoje sídlo, kde sídlí zaměstnanci. V dnešní firmě je již mnoho firem, které pracují čistě ve virtuálním prostoru, pracovníci pracují formou home office a podobně. Pro takové lidi je pak samozřejmě zbytečné, aby si za velké peníze pronajímali drahé sídlo, které by nevyužívali.

kancelář

Některé firmy to řeší tak, že si za pár korun pronajmou sídlo někde v zahraničí. Jenomže to není úplně ta nejlepší volba. Firma, která má sídlo v zahraničí, působí na zákazníky nedůvěryhodně, i přesto, že jsou v ní čeští zaměstnanci. Může to být pro vás pak problém do budoucna, třeba v případě, kdy si budete chtít v bance zažádat o nějakou formu financování.

Daleko lepší volbou je zvolit si sídlo na území České republiky. A i to jde tak, že nebudete muset za pronájem platit zbytečných několik tisíc měsíčně.

Jak?

V České republice existují firmy, které poskytují svým klientům možnost pronajmout si sídla za velmi výhodné ceny. Jedná se o virtuální pronájem sídla. Znamená to, že adresu daného sídla můžete použít pro zápis do jakýchkoliv rejstříků a podobně, ale ve skutečnosti tam vaše firma sídlit nebude. Budete mít k dispozici pouze adresu.

mrakodrapy

Součástí služeb ale je, že vám na danou adresu mohou chodit dopisy a další pošta. Agentura, která vám sídlo pronajímá, vám poštu přebere a uschová ji do doby, než si ji vyzvednete. V případě dopisů zajišťují i možnost naskenovat či i hned přeposlat všechny důležité dokumenty, které vám přišli.

Tento pronájem vás může vyjít jen na několik stovek korun měsíčně, proto je daleko výhodnější, než jiné pronájmy.