Jak si maximálně usnadnit stěhování bytu


Objednávejte stěhováky včas – poměrně značný stres zažíváme tehdy, jestliže jsme podrobeni nějaké nejistotě. Kupříkladu si nejste jistí, zda vám někdo neobsadí váš oblíbený penzion v horské osadě, kam jezdíte pravidelně na dovolenou, a tak si jej prostě raději rezervujete na určitý termín ve velkém předstihu, klidně i dvouměsíčním. A máte pak jistotu, že vám jej nikdo jiný neobsadí, a můžete v poklidu balit věci a chystat se na dovolenou. Podobné je to i se stěhováky, pokud si jejich služby objednáte pět týdnů před termínem stěhování bytu v Praze, pak můžete klidně spát.

stěhování nábytku

Jak s nábytkem – většina moderního nábytku se vyrábí jako stavebnice. Když jej doma sestavíte, pak vám spolehlivě slouží řadu let. Ale jakmile je zapotřebí jej přestěhovat, bývá rozumné jej znovu rozebrat, protože se při manipulaci s ním mohou rozviklat spojovací součásti. A toto je poměrně nezáživná a hlavně zdlouhavá operace, na kterou se každý necítí. Stěhovací firmy s tím ovšem počítají a mohou vám nábytek demontovat a znovu smontovat na novém místě, a to včetně velkých sestav, jako jsou vestavěné skříně na míru.

stěhování bytu s nábytkem

Přípravné práce – k nejčastějším přípravným pracím v souvislosti se stěhováním je třídění věcí, balení předmětů do krabic a úklid. S tímto se většinou musíme poprat sami, a tak je rozumné rozložit tyto činnosti do více dnů. Rozhodně není dobrý nápad naplánovat stěhování tak, že vám na balení věcí a úklidové práce zbydou pouhé dva dny, budete zbytečně vystresovaní a projeví se to i na vašem zdraví. Možná vám bude připadat až příliš nadsazené to, co vám teď prozradíme, ale na základě zkušeností některých lidí se vyplácí začít s balením věcí v den, kdy objednáte stěhovací firmu, tedy cca pět týdnů před stěhováním. Každý den pak zabalíte dvě, tři krabice, a nijak zvlášť to neovlivní váš každodenní rytmus. Doporučujeme prokládat tyto přípravné práce nějakou osobní odměnou, například večeří v restauraci, prohlídkou zoologické nebo botanické zahrady, návštěvou galerie, muzea nebo kina atp., abyste tím proces stěhování odlehčili.