Proč vás autoškola v Praze lépe připraví do praktického života


Kdo si zvolí výuku v autoškole Praha, bude možná v pozici, kdy si jeho známí poklepají na čelo, proč se hrne do velkoměsta, když bydlí na venkově, a může si zajistit výuku v autoškole v blízkém okresním městě, třeba v Kladně. Jaká plus má tedy pražská autoškola vůči těm ostatním?

řidičský průkaz

Složité dopravní situace – kdo kalkuluje s tím, že si zajistí autoškolu ve městě, které dobře zná, a tamní křižovatky projede skoro i naslepo, možná získá řidičské oprávnění celkem snadno. Ale do praktického života mu to mnoho nepřinese. Usedne pak za volant a bude se pohybovat po okresních silnicích druhé a třetí třídy, kde je minimální provoz, a tam mu to bude vycházet, jenže co když se někde vyskytne složitá dopravní situace? Co když bude muset někde řídit vůz vedle tramvajového pásu, s hustým provozem, s více pruhy a mnoha paprsky na křižovatkách silnic?

cvičiště v autoškole

Jízda po Praze ve cvičném voze – když máte již řidičák v kapse a musíte projet Prahou, a „náhodou“ se tu někde dostanete do problémů a zaviníte dopravní nehodu, nikdo vám nic neodpustí a ponesete si tu následky vašeho počínání v plném rozsahu. Ovšem to se vám nemůže stát v autoškole. Tam jste chráněni jak označeným vozidlem, tak i instruktorem, a zavinění dopravní nehody se tu nepovažuje za závažný přestupek, prostě jste zatím pouze žák, učíte se vozidlo teprve řídit, a nejste tudíž plně odpovědní za své chování a vystupování. Toho se dá významně využít, tedy ne proto, abyste se tu schválně snažili někde střetnout s jinými automobily, ale prostě si tu vyzkoušíte a natrénujete jízdu v ostrém provozu, a bez stresu a obav z nějakého postihu.

Nepodceňujte Prahu a současný provoz – na závěr dobře míněná rada – dnešní provoz na silnicích je již velmi hustý a situace někdy téměř nepřehledné, připravte se na to a také si dopřejte vhodnou stravu, nejlépe lehce stravitelná jídla, abyste měli dost energie a zároveň po vepřovém řízku neusínali za volantem únavou. Vložte si do kapsy sáček s ořechy a sušeným ovocem, je to vydatný zdroj živin a energie, a ten při jízdě oceníte.