Výlet do Českých Budějovic si možná prodloužíte na celý týden


Kdo se chystá na krátký jednodenní výlet do přírody nebo za poznáním kulturních památek v našich městech či na hradech a zámcích, většinou počítá s tím, že se za soumraku vrací domů. Nebývá zvykem, že si kvůli tomu sjednáváme ubytování, protože nám připadá, že tamní lokalitu zvládneme prozkoumat během několika hodin. V naší zemi ale objevíte místa, která vás příjemně překvapí rozsahem počtu památkových objektů i přírodních krás, a mezi ně patří i Českobudějovicko a na něj navazují Třeboňská pánev, Novohradské hory a Českokrumlovsko.

České Budějovice

Penziony České Budějovice jsou ubytovací možnosti, s nimiž se váš jednodenní výlet může protáhnout až na celý týden, možná i na delší pobyt, a to zejména tehdy, nahlédnete-li do podrobné mapy a zjistíte, kolik cestovatelských možností tu vlastně máte k dispozici.

park v Českých Budějovicích

Usedněte na kolo – procházet se po městě, vyšlápnout na Černou věž, ochutnat Budvar a obdivovat soutok Malše s Vltavou je samozřejmě možné a také to zřejmě tak uděláte i vy, ale my vám doporučujeme usednout na kolo a vypravit se někam dál, kam to jen vaše nohy zvládnou. Co bychom vám mohli doporučit, a co se zřejmě v žádném průvodci nedozvíte, je jízda na kole z Loučovic až do Českých Budějovic podél Vltavy. Vyplatí se kola převézt vlakem a ujet tuto trasu v podobě celodenního výletu. Z Loučovic vede cyklostezka podél Čertových proudů do Vyššího Brodu a pak se budete směrovat po silnici na Rožmberk nad Vltavou a dále do Českého Krumlova.

Trasa podél řeky je překrásná, silnice se točí kolem říčních meandrů a vy máte možnost pozorovat tamní přírodu i vodáky plující na kánoích a raftech. V Českém Krumlově se zastavte na prohlídku zámeckého areálu včetně zámecké zahrady a doporučujeme navštívit i některou z vyhlídek na město, například od vlakového nádraží anebo z druhé strany města z Křížového vrchu nad Novým Spolím.