Zbytečnost šetření


Jenže přijde den, kdy je nutně potřebujeme. Například na nové auto, na kterém jsme závislí, nebo na opravu střechy, protože nám při obědě teče za krk. Jenže kde na to vzít. Když si jdete půjčit k příbuzným, tak se dozvíte, že jste si měli šetřit, a ne všechno prožrat. Což vás na toho, kdo vám to řekne, zamrzí, ale také pobaví neb ta osoba váží sto osmdesát kilogramů. Ale tím se problém nevyřešil.

eura

Když člověk šetří, tak odkládá peníze bokem. Nebo na účet to je jedno. Jenže pak je potřeba to, neb ono, běžné peníze nejsou, a tak se sáhne na ty ušetření. Nebo se ty peníze neodloží, protože jsou potřeba na něco jiného. Tak se vynechá jeden měsíc či dva a je zase po spoření. Dá se ještě spořit na ten účet a zahodit informace k němu. Zavřít je někam do šuplíku a čekat. Teprve až je našetřeno dle potřeby, možno penízky vybrat a koupit si za ně to, nač se vlastně šetřily. Ale ouha, co to? Ono se to zdražilo o dalších sto padesát osm tisíc. A jste v loji zase. Takové věci se kupují hned, a ne za třicet let. Jenže když tehdy ty peníze nebyly…

peníze a člověk

Tak to chodí v životě lidském asi tomu jinak nebude. Leda by začali dávat normální platy. Nebo snížili ceny. Jenže to nikdo neudělá, a tak se budeme i nadále zabývat otázkou, kde vzít větší sumu peněz.

Zde je jen jedna rada, a to vzít si půjčku. Ale ne kdekoli a jakoukoli, protože tam někde jsou jen a jen potíže. Ať už s příjmy nebo registry nebo čímkoli jiným. Je zde však ještě jedna věc, bez potíží či registrů a vůbec je prostě jiná. Je to americká hypotéka bez dokládání příjmů.

Podívejte se, mi jako autorovi článku je jedno zda mi věříte, či ne. Já jen mohu napsat, že je tomu tak jak je psáno. Klidně se o tom můžete přesvědčit sami. Tato půjčka je totiž brána drobátko jinak než jinde. Zde se vše soustředí na rychlost půjčení, takže se stává zcela běžnou věcí, že klient rán podá žádost a večer má peníze.