Zmatek v půjčkách?


Možná se lze domnívat, že jde jen a jen o to oklamat spotřebitele, tedy v podstatě budoucího dlužníka tak, aby se v tom naprosto ztratil a nemohl si ověřit mnohdy prapodivné výpočty. V každém případě, pokud člověk potřebuje půjčit peníze, musí si vše pečlivě nastudovat, což má za týden hotovo. A po tom týdnu si zjistí, že se všechno změnilo. Jen proto, aby mohla banka nenápadně zvednout úrok. A je to. Některé půjčky se rafinovaně nazývají hypotékou. Zde se nepůjčují menší částky, většinou jde vždy o částky přesahující milion. Skoro pokaždé dva. Většinou je to na rodinný dům, nebo byt. A v bance budou požadovat poplatek za podání žádosti. V pořádku, je to jejich věc.

vějíř z bankovek

Když operují s miliony a nejsou schopni si to započítat, je to přinejmenším podivné. Možná už dopředu vědí, že to neschválí, a proto raději chtějí peníze na ruku. Jsou však instituce, kde se nic takového nepěstuje, kde se jedná víceméně fér. Také jsou zde různé druhy půjček a hypoték, ale projednávají se naprosto jinak. Především jde o rychlost, takže se zde nějak moc „nepapíruje“. Tam kde se bazíruje na potvrzení výši příjmu, tam to poněkud trvá. A nakonec se stejně zjistí, že je příjem malý a žadatel odchází s dlouhým nosem, zato o peníze za podání žádosti chudší. Ovšem zde se to dělá bez potvrzení, a proto to celé jen sviští a je to dost rychlé.

bankovky

Například americká hypotéka bez dokládání příjmů je vyřízena řádově do tří dnů, pokud má budoucí dlužník pohromadě všechny papíry, které jsou potřeba. Většinou však leží doma v šuplíku, nebo jsou někde založené. Ty se ověří a už se předkládá smlouva. Tu si klient může prostudovat ne místě, nebo odnést domů a pročíst tam. V každém případě, pokud ji shledá v pořádku a souhlas, tak ji podepíše. Zhruba za hodinku nebo dvě má peníze na svém účtu. A může je využít jakýmkoli způsobem.