Jaký je pro ruční bourací práce ceník


Pokud chceme provést kompletní rekonstrukci domu či bytu, máme hned několik možností. Buď ji můžeme udělat sami svépomocí, nebo si na ni najmeme profesionální firmu. A je pravdou, že tato druhá možnost je často mnohem rychlejší a pohodlnější. Není tedy divu, že ji využívá mnohem více lidí. Problém mnohých je však v tom, že tyto firmy chtějí za svou práci zaplatit.

Samozřejmě, ceny se v tomto případě odvíjí od mnoha faktorů, například od typu prací, typu objektu, jeho velikosti a dalších. Přesto však nám mohou dát alespoň určitou představu o tom, kolik nás to vše bude stát.

demolice domu

Proto zde také máme ceny pro různé typy prací, například pro ruční bourací práce ceník. Zde se dozvíme, kolik si ona firma bude účtovat za ruční demolici například jednoho metru krychlového či případně jedné tuny sutin. S tím pak můžeme dále pracovat, neboť si tak uděláme představu, v jakých cenových relacích se zhruba pohybujeme.

Je však pravdou, že potřebujeme také vědět, co konkrétně ona práce obnáší. Například u výše uvedeného příkladu máme uvedeny ruční bourací práce. Co to ale přesně znamená? Nemůžeme přeci předpokládat, že tito lidé budou stěny bourat holýma rukama. A také tomu tak není.

výsledek ručních bouracích prací

Ve skutečnosti se jedná o demolice, které probíhají bez pomoci těžké mechanizace, tedy takové, kdy musí člověk například sbíječkou či jiným ručním přístrojem vybourat například zeď, a vybouranou suť následně vynést například v kbelíku ven.

Zde si musíme uvědomit, že je to jedna z nejnáročnějších činností demoličního procesu, alespoň tedy po fyzické stránce. Navíc si ještě musí pracovníci přitom dávat pozor, aby nenarušili například nosné zdi či sloupy a celý dům jim nespadl na hlavu. Není tedy divu, že je zde cena v průměru tak vysoká.

Pokud však tímto nechceme být překvapeni, pak bychom se rozhodně měli předem podívat na ceník, a to hned u několika různých firem. Budeme tak vědět, že dostaneme skutečně férovou cenu, a že nepřeplatíme.