K rekonstrukci domu využijte i konfigurátor kuchyně


Rekonstrukce chaty k celoročnímu bydlení je jednou z cest, jak si usnadnit život. Provádí ji lidé, co se rozhodli odstěhovat z města na venkov a uvědomují si, jak cenné je pro ně zejména čisté ovzduší, klid, ticho, okolní příroda a zeleň. Výhody města pozbývají platnosti s narůstajícími stresovými faktory a právě stres je moderním zabijákem, který se podílí na největším problému současné doby – civilizačních onemocněních a náhlých úmrtích v předčasném věku.

kuchyňské prostředí

Chcete-li se vyhnout stresu, a zaměřili jste pozornost na stravu a dostatek pohybu, měli byste ji zaměřit i na ergonomii vašeho pracovního prostředí, a to nejen v zaměstnání, ale i doma. Svým způsobem je kuchyně také pracovištěm, a každý pohyb tu má svůj význam. Trávíme tu mnoho času vestoje a připravujeme pokrmy studené i teplé, z různých surovin, a k tomu je také zapotřebí dostatek volného prostoru a vhodné pracovní desky.

moderní kuchyně

Rekonstrukce vaší chaty by se tudíž měla zaměřit i na kuchyň. V první řadě byste si měli rozmyslet, jakou koncepci zvolit, a k tomu se vám může hodit konfigurátor kuchyně. Promyslíte jednotlivé varianty rozmístění https://help.libreoffice.org/Draw/Arranging,_Aligning_and_Distributing_Objects/cs skříněk a pracovní desky v souladu s půdorysem obytné místnosti a s konfigurátorem nasimulujete váš pohyb uvnitř prostoru. Zvolíte si tu, co vám bude připadat co nejpřirozenější. Cítit se dobře v kuchyni je základ, protože pokud vám bude odebírat energii nevhodné prostředí, projeví se to i na zhotovených pokrmech.

Každému z vás také doporučujeme opatřit kuchyň oknem s pěkným výhledem do zahrady, nebo ještě lépe do okolního prostředí s lesy, loukami, řekou, rybníkem, horským masivem, zkrátka přirozenými přírodními zdroji energie. Energie je to, oč tu běží, a proč se vlastně snažíme žít, smyslem života je přetvářet energii do hmotné podoby a využívat všech podob soudržnosti atomů a molekul, které nás obklopují.