Kam umístit skleník


Určitě každého hned napadne, že takový skleník přece patří na zahradu. Jenomže i to má svá nepsaná pravidla a to hlavně z toho důvodu, že ho potřebujete umístit nejen tam, kde vám nebude zabírat mnoho volného prostoru, ale také je třeba, aby sluníčko mohlo svítit na vaše poklady uvnitř a v podstatě také aby nic nikde nestínilo strany skleníku.

střešní okna skleníku

Pár dobrých rad

  • Skleník musí stát na co nejslunnějším místě. Ideálně je pro něho dobrý severojižní směr, protože taková poloha zajišťuje po celé léto maximální množství světla. Naše skleníky rozhodně nemusíte nijak stínit, jelikož je vyrábíme z kvalitního sortimentu, který je opatřený dokonalou ochranou.
  • Určitě ho nestavte tam, kde jsou vysoké dřeviny, budovy nebo nějaké zábrany, jako zídky, které by bránily průniku světla.
  • Také byste si měli vytipovat místo, kde se vám po zahradě prohání silnější vítr nebo hotový průvan. Montovaný skleník je sice dostatečně pevný, ale na druhou stranu právě silný vítr porušuje vrstvu teplého vzduchu kolem skleníku.
  • Pozor i na svah, aby vám do něj nezatékala voda a nepodmáčela povrch.

Je pravdou, že nikdo nemůže znát všechno a tak je lepší si nechat poradit a to i v případě samotného skleníku. Není třeba se obávat toho, že byste montovaný skleník nezvládli postavit. Pokud byste neměli jistotu, tak u nás si zákazníci mohou objednat i odbornou montáž zároveň s vybraným skleníkem.

skleník z polykarbonátu

Naše výroba

Skleníky vyrábíme více jak 30 let. Stále se v jejich výrobě zdokonalujeme a tak můžete získat celkem efektivního moderního pomocníka. Bytelná konstrukce perfektně unese jak skleněné, tak polykarbonátové výplně. Oceníte i náš způsob větrání, který je situován od hřebene skleníku. Můžeme vám nabídnout i mnoho dalších a praktických doplňků, které využijete. Případně můžete si svůj skleník vylepšit i automatickými vychytávkami. Prohlédněte si naši nabídku, případně nám zašlete dotaz, rádi vám poradíme.